MINIATURY GRABIŃSKIEGO

Miniatury fortepianowe Włodzimierza Grabińskiego w redakcji Marka Szlezera zostały wydane dla Polskiego Wydawnictwa Muzycznego.

Więcej

Fortepian Moniuszki

Twórczość fortepianowa Stanisława Moniuszki stanowi, poza pieśniami, najliczniejszy zbiór kompozycji tego kompozytora. Marek Szlezer ukazuje ich reprezentatywny wybór, zebrany na wyjątkowej płycie wydanej w ramach obchodów roku Stanisława Moniuszki.

Więcej

THE BEST OF POLISH CLASSICAL MUSIC

Tracki z płyty Polish Music Experience nagranej przez Marka i Jana Kalinowskiego z towarzyszeniem Sinfonietty Cracovii pod batutą Jurka Dybała znalazły się na albumie The Best of Polish Classical Music skompletowanym przez Warner Music Group!

Więcej

 

 

2017.02.04

Bal na Zabłociu, Kraków

Opera Rara

K. Szymanowski – 4 Mazurki op.50

K. Szymanowski – Serenada Don Juana z cyklu Maski

K. Szymanowski – Pieśni Księżniczki z Baśni (wybór), Pieśni Kurpiowskie (wybór)

Susanna Jara-Małecka – sopran

 

2017.02.19

Wieliczka, Komora Haluszki

Pieśń - Teatr Słowa

M. Ravel – Szecherezada, Chansons de Don Quixote

H. Berlioz – 3 pieśni

F. Poulenc – Bestiaire

E. Chausson – 3 pieśni

Katarzyna Oleś-Blacha, Monika Korybalska – sopran

Agnieszka Cząstka – mezzosopran

Michał Kurnik – Bas/Baryton

 

2017.02.23-25

Członek Jury Concorso Pianistico Europeo

 

2017.03.29

Rio de Janeiro (Brazylia)

Fryderyk Chopin - Sonata g-moll op. 65

Ludomir Różycki - Nokturn op. 30,  No 2

Aleksander Tansman - Partita (1954)

 

2017.03.31

Buenos Aires (Argentyna)

Fryderyk Chopin – Introdukcja i Polonez op. 3

Ludomir Różycki - Nokturn op. 30,  No 2

Tadeusz Majerski – Sonata na wiolonczelę i fortepian

José Bragato – Graciela y Buenos Aires

Astor Piazzolla – Oblivion

Aleksander Tansman - Partita (1954)

 

2017.04.03

II Festiwal Muzyki Polskiej

Campinas (Brazylia)

UNICAMP

Chamber Music!

Fryderyk Chopin – Etiuda cis-moll op.25 n.7 (Franchomme version)

Heitor Villa-Lobos - Hommage a Chopin (arr. Marek Zebrowski)

Heitor Villa-Lobos - Mazurka-Choro (arr. David Ashbridge)

Ludomir Różycki - Nokturn op. 30,  No 2

Tadeusz Majerski – Sonata na wiolonczelę i fortepian

Aleksander Tansman - Partita

 

2017.04.04

Campinas (Brazylia)

UNICAMP

Piano Time!

Fryderyk Chopin – Mazurki op.30

 

2017.04.05

Campinas (Brazylia)

UNICAMP

12.00 Feliks Nowowiejski – a national composer (wykład)

Feliks Nowowiejski - Fantazja op. 28

 

20:00

Campinas (Brazylia)

Teatro Castro Mendes

F. Chopin – Koncert fortepianowy f-moll op.21

T. J. Opałka – Bridging Urban America: Suite for cello, piano & orchestra (światowe prawykonanie)

Symphony Orchestra of UNICAMP OSU

dyr. Rafał Jacek Delekta

 

2017.04.06

Campinas (Brazylia)

Casa del Lago - Unicamp

F. Chopin – Koncert fortepianowy f-moll op.21

T. J. Opałka – Bridging Urban America: Suite for cello, piano & orchestra

Symphony Orchestra of UNICAMP OSU

dyr. Rafał Jacek Delekta

 

2017.04.07

Sao Paulo (Brazylia)

Universidad de Sao Paulo

Fryderyk Chopin - Sonata g-moll op. 65

Ludomir Różycki - Nokturn op. 30,  No 2

Aleksander Tansman - Partita (1954)

 

2017.04.15-22

Mallorce, Calla Minor

Kursy mistrzowskie

Międzynarodowa Akademia Chopinowska

 

2017.04.26

Londyn (Anglia)

R. Schumann - Adagio and Allegro op.70

E. Elgar - Salut d’amour op.12

S. Rachmaninow - Vocalise op.34

A. Tansman - Fantasie (1936)

 

2017.04.30

Cambridge (Anglia)

Fitzwilliam Museum

R. Schumann – Adagio i Allegro op.70

C. Debussy – Sonata wiolonczelowa

A. Panufnik – Dreamscape

E. Elgar - Salut d’amour op.12

S. Rachmaninow - Vocalise op.34

A. Tansman – Fantasie

 

2017.05.05

Águilas (Hiszpania)

S. Rachmaninow – Sonata g-moll op.19

F. Chopin – Introdukcja i Polonez op. 3

R. Schumann – Adagio i Allegro op.70

A. Tansman – Deux Pieces

A. Tansman – Fantasie

 

2017.05.20

Kraków, Centrum Kultury Żydowskiej

Dni Muzyki Feliksa Mendelssohna

Koncert pamięci prof. J. Vetulaniego

M. Weinberg  - Trio fortepianowe op.24

D. Szostakowicz - Trio c-moll op.8

Fanny Mendelssohn – Trio fortepianowe d-moll op.11

Ewelina Nowicka – skrzypce

Jan Kalinowski – wiolonczela

 

2017.06.09

Białystok, Opera i Filharmonia Podlaska, Europejskie Centrum Sztuki

„Tansman – portret niezwykłego kompozytora”

A. Tansman – III Symfonia „koncertująca”

Orkiestra Opery i Filharmonii Podlaskiej

Jason Lai – dyrygent

Rafał Dudzik – skrzypce

Jakub Grabe-Zaremba – altówka

Jan Kalinowski - wiolonczela

 

2017.06.19

Nowy Sącz, Sala Ratuszowa

3. Małopolska Akademia Talentów

C. M. Weber – Grand Duo Concertant op.48

R. Schumann – Fantasiestucke op.73

Ch. Stanford – Sonata na klarnet i fortepian op.129

Piotr Lato – klarnet

 

2017.06.22

Bonn (Niemcy), Instytut Francuski

Ludwig van Beethoven – Sonata C-Dur op. 102 nr 1

Fryderyk Chopin – Introdukcja i Polonez op. 3

Aleksander Tansman - Partita (1954)           

 

2017.06.23

Bergisch Gladbach (Niemcy)

Galeriekonzert Kunstmuseum Villa Zanders

Max Bruch – Kol Nidrei op. 47

Zbigniew Bujarski – Kalszlez (2010)

Witold Lutosławski – Grave

Krzysztof Meyer – Drei mal viehr

Andrzej Panufnik – Dreamscape

Alexander Tansman – Partita (1955)

 

2017.06.24

Wermelskirchen (Niemcy)

Altenberger Kultursommer

Fryderyk Chopin – Introdukcja i Polonez op. 3

Fryderyk Chopin: Sonata g-moll op. 65

Ludwig van Beethoven – Sonata C-Dur op. 102 nr 1

 Alexander Tansman - Partita

 

2017.06.25

Łącko, Hala widowiskowa

Koncert z okazji 10-lecia szkoły muzycznej w Łącku

F. Chopin – Polonez As-dur op. 53

 

2017.06.26

Łącko, Hala widowiskowa

Koncert z okazji uroczystego zakończenia roku szkolnego w Łącku

Venus Rey Jr. – Bachianas mexicanas nr 3

Alejandrina Vázquez - sopran

Barbara Borowicz - klarnet

Jan Kalinowski - wiolonczela

 

2017.06.29

Kąśna Dolna, Centrum Paderewskiego

Koncert z okazji rocznicy śmierci I. J. Paderewskiego

Z. Stojowski – Romance sans paroles

I. J. Paderewski – Nokturn B-dur op.14

F. Chopin – Polonez As-dur op.53

I. J. Paderewski – Album tatrzańskie

M. Ravel – Tzigane

Karolina Lindert – fortepian

Jan Kalinowski – wiolonczela

Dominika Witowicz – skrzypce

 

2017.07.01

Krynica, Stary Dom Zdrojowy

A. Piazzolla – Oblivion

J. Bragato – Graciela y Buenos Aires

A. Alter – Piano Trio

A. Piazzolla – Cztery Pory Roku

Mariusz Monczak – skrzypce

Jan Kalinowski – wiolonczela

 

2017.07.02

Łącko, Hala widowiskowa

Koncert na zamknięcie kursów mistrzowskich

A. Piazzolla – Ave Maria

 

2017.07.16

Rzym, Chiostro dei Campitelli

F. Chopin – Ballada g-moll op.23

F. Liszt – II Ballada

R. Schumann – Faschinsschwank aus Wien op.26

A. Skirabin – II Sonata “Fantazja” gis-moll op.19

F. Chopin – Polonez As-dur op.53

 

2017.07.19

Backa Palanka, Szkoła Muzyczna

F. Chopin – Ballada g-moll op.23

F. Liszt – II Ballada

K. Szymanowski – 4 Mazurki op.50

F. Chopin – Sonata b-moll op.35

 

2017.08.01

Świdnica, Sala dworca

Festiwal Bachowski w Świdnicy

J. Sarnecka - V Ballada

J. Sarnecka – 2 Impresje

K. Szymanowski – 4 Mazurki op.50

K. Szymanowski – Serenada Don Juana

K. Szymanowski – Daleko został cały świat op.2 nr 1

K. Szymanowski – Pieśni Księżniczki z Baśni op.30, Pieśni Kurpiowskie

Susanna Jara-Małecka – sopran

 

2017.08.06

Muzyka Zaklęta w Drewnie

Kościół p.w. św. Michała Archanioła w Binarowej

Astor Piazzolla - Ave Maria 

Fryderyk Chopin – Introdukcja i Polonez op.3 

Camille Saint-Saëns – Łabędź z “Karnawału Zwierząt” 

Edward Elgar - Salut d'amour op. 12 

Robert Schumann – Adagio i Allegro op.70 

Sergiusz Rachmaninow – Wokaliza op. 34 

Aleksander Tansman – Deux Pieces: Melodia i Capriccio 

Bartosz Chajdecki - Nokturn z Three Glimpses (2007) 

Marcel Chyrzyński - Farewell (2013) 

Aleksander Tansman – Fantazja 1936

 

2016-09-03

Sztokholm - Atlandy

Cinderella Classical Music Cruise

7.30 PM

Edward Elgar - Salut d'amore

Camille Saint-Seans - Swan

Sergiusz Rachmaninow - Wokaliza

Zygmunt Stojowski - Romance Sans Paroles

Karol Szymanowski - Prelude nr.1

9 PM

Astor Piazzolla - Double Concerto

10 PM

Astor Piazzolla - Oblivion

Astor Piazzolla - Ave Maria

José Bragato – Graciela y Buenos Aires

11 PM

Astor Piazzolla - Double Concerto

 

2016-09-05

Atlandy - Sztokholm

Cinderella Classical Music Cruise

12 AM

Edward Elgar - Salut d'amore

Camille Saint-Seans - Swan

Sergiusz Rachmaninow - Wokaliza

Zygmunt Stojowski - Romance Sans Paroles

Karol Szymanowski - Prelude nr.1

Astor Piazzolla - Oblivion

Astor Piazzolla - Ave Maria

José Bragato – Graciela y Buenos Aires

14 AM

Astor Piazzolla - Double Concerto

 

2017.09.05

Sztokholm (Szwecja)

Fryderyk Chopin – Introduction and Polonaise op.3

Karol Szymanowski – Preludium op.1 nr 1

Zygmunt Stojowski – Romance sans paroles

Feliks Nowowiejski - Fantazja op.28

Aleksander Tansman – Fantasie

 

2017.09.09

Zakopane, Hotel Kasprowy

F. Chopin – Nokturn cis-moll op.pośm.

F. Chopin – Eiuda c-moll op.10 nr 12

F. Chopin – Polonez As-dur op.53

F. Chopin – Koncert f-moll op.21 cz.II Larghetto

Soliści OAB

 

2017.10.08

Neil Morgan Auditorium, San Diego (USA)

F. Chopin - Introduction and Polonaise brillante, Op.3

F. Chopin - Sonata in G minor, Op. 65  

L. Różycki - Sonata for cello and piano, Op.10

A. Tansman - Fantaisie pour violoncelle et piano (1936)

 

2017.10.09

Athenaeum Music & Arts Library, La Jolla (USA)

F. Chopin - Introduction and Polonaise brillante, Op.3

F. Chopin - Sonata in G minor, Op. 65  

L. Różycki - Sonata for cello and piano, Op.10

A. Tansman - Fantaisie pour violoncelle et piano (1936)

 

2017.10.11

Encinitas Library, San Diego (USA)

Fryderyk Chopin – Sonata op.65

Ignacy Jan Paderewski - Nocturne, Op.16 no. 4 (arr. M. Zebrowski)

Zygmunt Stojowski - Romance sansparoles

Karol Szymanowski -Prelude, Op1 n. 1 (arr. G. Bacewicz)

Marcel Chyrzyński - Farewell (2013)

Aleksander Tansman - Deux pièces pour violoncelle et piano (1931)

L. Różycki - Sonata for cello and piano, Op.10

 

2017.10.15

Alfred Nemman Hall, Los Angeles (USA)

Marcel Chyrzyński

In C for clarinet, cello and piano (1996)

For MS... for solo cello (2001)

Dance of Death for clarinet and piano (2013)

Farewell for cello and piano (2013)

Betelgeuse for violin, cello and piano (2014)

Death in Venice for clarinet, cello and piano (2017, world premiere)

 

2017.10.19

Nowy Jork (USA)

Lecture:

Polish music for cello and piano and works dedicated to Cracow Duo

Concert:

Tomasz Jakub Opalka - The Glitch (2015)

Marcel Chyrzyński - Farewell (2013)

Wojciech Widłak - All my angers ... (2013)

 

2017.10.20

Kościuszko Fundation, New York (USA)

Act for Tadeusz Kościuszko in 200th death anniversary

Fryderyk Chopin – Introduction and Polonaise op.3

Jakub Polaczyk – Act for T.K.*

Aleksander Tansman – Fantasie

Feliks Nowowiejski - Fantazja op.28

Ignacy Jan Paderewski – Nocturne in B flat major op.16 no 4

Zygmunt Stojowski – Romance sans paroles

Fryderyk Chopin – Sonata in G minor op.65

*World premiere

 

2017.10.23

Jacobs School of Music, Indiana University, Bloomington (USA)

Lecture:

Polish music for cello and piano

Concert:

Fryderyk Chopin - Introduction and Polonaise op.3

Fryderyk Chopin - Sonata in G minor op.65 (I mvt.)

Zygmunt Stojowski - Romance sans paroles

Ludomir Różycki - Sonata op. 10 (III mvt.)

Aleksander Tansman - Fantasie (1936)

Witold Lutoslawski - Grave, Metamorphoses for cello and piano (1981)

Tomasz Jakub Opalka - The Glitch (2015)

 

2017.10.24 

Chicago, University of Chicago (USA)

Composers Seminar

Lecture:

Polish music for cello and piano from 1980's to modernity.

Concert:

Witold Lutoslawski - Grave, Metamorphoses for cello and piano (1981)

Marta Ptaszyńska - Moon Flowers (1986) 

Marcel Chyrzyński - Farewell (2013)

Tomasz Jakub Opalka - The Glitch (2015)

  

2017.10.26

Chicago, University of Chicago (USA)

Fulton Recital Hall in Goodspeed

Tea Time Concert

Chopin - Introduction and Polonaise brillante, Op.3

I. J. Paderewski Nocturne, Op.16 no. 4 (arr. M. Zebrowski)

Z. Stojowski - Romance sans paroles

K. Szymanowski - Prelude, Op1 n. 1 (arr. G. Bacewicz)

L. Różycki - Sonata for cello and piano, Op.10

A. Tansman - Fantaisie pour violoncelle et piano (1936)

 

2017.10.27

Muzeum Polskie w Chicago (USA)

F. Chopin - Introduction and Polonaise brillante, Op.3

I. J. Paderewski Nocturne, Op.16 no. 4 (arr. M. Zebrowski)

Z. Stojowski - Romance sans paroles

K. Szymanowski - Prelude, Op1 n. 1 (arr. G. Bacewicz)

A. Tansman - Fantaisie pour violoncelle et piano (1936)

 

2017.10.28

Boston Court, Pasadena (USA)

A. Tansman - Deux Pieces

S. Laks - Elegy for Jewish Villages (Antoni Słonimski)  

F. Rzewski - Mayn Yingele                                            

J. Koffler - Zwei Lieder op.1

Krysta Close - sopran                                                           

Krzysztof Penderecki - Sextet 

Xenia Deviatkina-Loh - skrzypce

Ben Bartelt - altówka 

Nicole Galisatus - klarnet

Andrew Arensman - róg

 

2017.10.29

Los Angeles County Museum of Art (USA)

F. Chopin - Introduction and Polonaise op.3

I. J. Paderewski - Nocturne op.16 no 4 (arr. M. Zebrowski)

Z. Stojowski - Romance sans paroles

K. Szymanowski - Prelude op1 nr 1 (arr. G. Bacewicz)

Ludomir Rozycki - Sonata op.10

A. Tansman - Fantasie

 

2017.11.02

San Francisco (USA)

Center for New Music

Tomasz Jakub Opalka - The Glitch (2015)

Arvo Pärt - Spiegel im Spiegel (1978)

Andrzej Panufnik - Dreamscape (1977)

Witold Lutoslawski - Grave, Metamorphoses for cello and piano (1981)

Jakub Polaczyk – Act for T.K (2017)

David Rodriguez de la Pena - Desplegar (2017, world premiere)

Marcel Chyrzyński - Farewell (2013)

Wojciech Widłak - All my angers ... (2013)

  

2017.11.05

Paso Robles (USA)

L. van Beethoven - Koncert potrójny C-dur op. 56

Symphony of the Vines

Greg Maggie - dyrygent

Maurice Sklar – skrzypce

2017.11.09

Nysa

Kursy Mistrzowskie

 

2017.11.11

Krzyżowa, Sala „Sokoła”

F. Chopin – Koncert fortepianowy f-moll op.21

Polskie pieśni patriotyczne.

Agnieszka Cząstka – sopran

Kwartet smyczkowy

 

2017.11.16

Filharmonia Narodowa w Mińsku (Białoruś)

A. Tansman - III Symfonia koncertująca

Orkiestra Filharmonii Narodowej

Paweł Kotla - dyrygent

Maria Machowska - skrzypce

Katarzyna Budnik-Gałązka - altówka

 

2017.12.17

Lusławice (Polska)

Europejskie Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego

Krzysztof Meyer - Musica concertante*

Sinfonietta Cracovia

Jurek Dybał - dyrygent

*Prawykonanie utworu dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu „Zamówienia kompozytorskie”, realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca.